1992 YILINDA FAALİYETE BAŞLADIGIMIZ GÜNDEN BUGÜNE 24 YIL GEÇTİ EMEĞİ OLAN HERKESE TEŞEKKÜRLER...!

20. Yil

Türkmen Ticaret, halen ETİ Bisküvi distribütörlüğünü yaparken; sektörde 21’inci yılına girmenin mutluluğunu ve haklı gururunu yaşıyor.

Türkmen Ticaret’in sahibi Erkan Türkmen, sektörde 25’inci yıllarına girmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtirken; “1992 yılında aile şirketi olarak kurduğumuz RC COLA ve Çamlıca Gazoz meşrubat bayiliği ile toptan gıda sektörüne adım atmış olduk. Daha sonra 1995 yılına kadar çeşitli gıda ürünlerini sektörde pazarlama faaliyetinde bulunduk.1995 yılında COCA –COLA ile iş hayatına devam ettik. 1998 yılında ETİ Bisküvi distribütörlüğünü pazarlama ağımıza kattık. 2002 yılında COCA –COLA ile yollarımızı ayırdık.1998 Yılında kurulan Türkmen Ticaret adı ile Erkan Türkmen olarak sektörde faaliyetime devam edip 2001 yılında pazarlama ağımıza GİRESUN ilini dahil ettik. 2002 -2006 yılları arasında Hayat Kimya İmperial Tabacco Firma distribütörlüğü yaptıktan sonra 1998 Yılında Tutku ile bağlandığımız bizi bugünlere taşıyan ETİ Bisküvi ile yatırımlarımıza devam ediyoruz ve tam tamına 18. yılımızı doldurduk. Tek araçla başladığımız toptan gıda sektöründeki yolculuğa 2013 yılına geldiğimizde şu an 20 araç 35 personel 3000m2 arsa üzerinde 1500m2 kapalı alanla sektörde varlığımızı devam ettiriyoruz” dedi.

“Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum”

Müşteri memnuniyetini ön planda tutan firma anlayışları olduğuna değinen Türkmen, sözlerini şu şekilde tamamladı: “Müşterilerin ihtiyaçlarına en kısa zamanda cevap verebilmek ve en iyi hizmeti sunmak için daha çok çalışacağımızı ve ‘Her yerde en çok aranan ve her noktada bulunan marka haline gelmek’ vizyonu ile varlığımızı sürdürüyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle 24 yıllık süreçte firmamıza emeği geçen aile bireylerimize tüm eski ve yeni çalışanlarımıza firma sahibi ve onursal başkanı Firuz Kanatlı beyefendiye satış pazarlama departmanında çalışan tüm ekibe ve Bölge müdürümüz Türker Gürel’e satış şefi Veysel Altunköse’ye ve en son ticari hayatımda bana güvenip tam destek veren Babam Sabri Türkmen’e saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”